На 19.11.2025г., учениците от 4. „А“ клас с класен ръководител г-жа Мария Трайкова показаха на най-малките от 1. „А“ клас и тяхната учителка г-жа Веселка Веселинова, че четенето е магия – път към свят, в който срещаме незабравими герои, преживяваме емоции и откриваме силата на доброто.
Първокласниците се пренесоха в приказните светове заедно с по-големите си приятели – сред героите беше и Пипи Нещотърсач, която намери… кошница с бонбони! 

В знак на благодарност 1. „А“ клас подариха на своите приятели от 4. „А“ специално изработени книгоразделители – символ на новото им общо приключение в света на книгите.
А четвъртокласниците отвърнаха с песен за приятелството 
– обещавайки да бъдат до малчуганите и да им помагат в пътешествието по пътя на знанието.
Така започна нашето приказно приключение – с усмивки, топлина и споделена любов към книгите.


