Днес, по повод Деня на народните будители – 1 ноември, учениците от втори клас на 15. СУ „Адам Мицкевич“ подготвиха и изнесоха вълнуващо тържество пред първокласниците, ръководството и родителите. 
С много старание, вдъхновение и детска искреност, малките ни родолюбци представиха стихове, песни и кратки сценки, посветени на великите личности, които със слово и дух са пробуждали българския народ през вековете – Паисий Хилендарски, Софроний Врачански, Христо Ботев, Васил Левски, Любен Каравелов, Иван Вазов и още много други. 
Второкласниците разказаха на своите по-малки приятели защо този ден е толкова специален и как делото на будителите продължава и днес – във всеки учител, във всяка книга, във всяко училище и във всеки стремеж към знание. 

Първокласниците слушаха с внимание и аплодираха своите по-големи съученици, а ръководството поздрави децата за старанието, артистичността и уважението, с които почетоха този светъл празник.
Тържеството се превърна в истински урок по родолюбие, признателност и дух – напомняйки на всички, че будителите живеят в нас – винаги, когато обичаме, учим и вярваме! 



